Vytisknout tuto stránku

Seminář Současnost a budoucnost muzeologického vzdělávání a výzkumu v ČR (20.6. 2017 - 21.6. 2017)

8.2.2017

Další tradiční muzeologický seminář, v pořadí už patnáctý, se uskuteční v sálu Evropa Masarykova muzea v Hodoníně a zaměří se na téma profesionalizace budoucích i současných muzejních pracovníků. Organizátory semináře jsou vedle muzea i Asociace muzeí a galerií České republiky a Ústav archeologie, oddělení muzeologie FF MU Brno.

Místo konání: Masarykovo muzeum v Hodoníně

Klíč k profesionalizaci muzejní práce a podpoře empirického výzkumu v oboru přichází skrze soustředěnost na rozvíjení profesních kvalit muzejních pracovníků. Jejich připraveností na muzejní praxi se dlouhodobě zabývají tradiční zavedená muzeologická pracoviště i další, zejména v posledních dekádách, akreditované specializované studijní obory na univerzitách a další doplňující a rozvíjející kurzy pořádané různými subjekty. Aktuální muzeologický seminář se zaměří na stávající univerzitní i neuniverzitní profesní přípravu a možnosti dalšího vzdělávání pro současné i budoucí muzejní pracovníky. Přizváni budou i kolegové ze Slovenska.

Účast na semináři je možná aktivně i bez odborného příspěvku. Zájemci o aktivní účast se mohou hlásit do 28. dubna 2017.

 

Více informací včetně přihlášek najdete na webu muzea.

 

 

(Zdroj: http://www.do-muzea.cz/masarykovo-muzeum-v-hodonine/seminar-soucasnost-a-budoucnost-muzeologickeho-vzdelavani-a-vyzkumu-v-cr/)Výchozí velikost písma Zvětšení písma o jeden stupeň Zvětšení písma o dva stupeně

Tvorba www stránek: www.netservis.cz Zpět na úvodní stránku Vytisknout tuto stránku Centrum pro prezentaci kulturního dědictví © 2007, všechna práva vyhrazena