Vytisknout tuto stránku

Muzea a veřejnost. Aktuální otázky

Místo konání: Praha

Národní muzeum vydalo sborník Muzea a veřejnost. Aktuální otázky, který se zaměřuje na témata muzejní edukace a bezbariérové přístupnosti muzeí. Publikace přináší výběr z příspěvků pronesených na odborných setkáních realizovaných v letech 2015 a 2016 v rámci projektu Strážci paměti: 200 let muzejnictví v České republice.

Příspěvky obsažené ve sborníku byly předneseny na konferencích Muzea bez bariér: Bezbariérová přístupnost, výstavnictví a komunikace (14.–15. října 2015) a Perspektivy české muzejní edukace (10.–11. května 2016) pořádaných Národním muzeem, Slezským zemským muzeem a Moravským zemským muzeem v rámci projektu Strážci paměti: 200 let muzejnictví v České republice. Tento projekt připomíná jubilea pořadatelských institucí, které postupně v letech 2014, 2017 a 2018 slaví 200 let od svého vzniku.

Editorkami sborníku jsou Ivana Kocichová a Marie Žáčková, pracovnice Centra pro prezentaci kulturního dědictví při Národním muzeu. Centrum také organizačně konference zajistilo.

Obsah sborníku

Vloženo: 8.2.2017  |   Autor: emuzeum   |   Sekce: Novinky v katalogu   |   Tisk   |   Poslat článek

Výchozí velikost písma Zvětšení písma o jeden stupeň Zvětšení písma o dva stupeně

Tvorba www stránek: www.netservis.cz Zpět na úvodní stránku Vytisknout tuto stránku Centrum pro prezentaci kulturního dědictví © 2007, všechna práva vyhrazena