Vytisknout tuto stránku

Novinky v katalogu

V této sekci naleznete informace o vybraných přírůstcích knihovny Centra.

Jak pracuje tým

Jak pracuje tým je sborník z Kolokvia Přerov, které proběhlo ve dnech 27. a 28. června 2016. Hlavním tématem je spolupráce napříč profesemi, a to především v kontextu aktuální snahy odborníků o rozvoj českých muzeí jako veřejnosti vstřícných institucí.

Antropologie exotických sbírkových předmětů

Etnograficko-muzeologická sonda do současných přístupů k vystavování exotických artefaktů. Kniha Kateřiny Štěpánkové je antropologickým a muzeologickým pohledem na význam a možnost prezentace exotických artefaktů v západní kultuře.

Muzea a veřejnost. Aktuální otázky

Národní muzeum vydalo sborník Muzea a veřejnost. Aktuální otázky, který se zaměřuje na témata muzejní edukace a bezbariérové přístupnosti muzeí. Publikace přináší výběr z příspěvků pronesených na odborných setkáních realizovaných v letech 2015 a 2016 v rámci projektu Strážci paměti: 200 let muzejnictví v České republice.

Autor: emuzeum   |   Sekce: Novinky v katalogu

Kapesní průvodce po muzeu a muzejnictví

Národní muzeum vydalo novou publikaci, která nese název Kapesní průvodce po muzeu a muzejnictví, jejíž autorem je Jiří Žalman. Kniha je sumarizující příručkou po muzejnictví a muzeologií určena pro všechny zájemce o muzea, muzeologií a muzejnictví, a začínající muzejníky.

Autor: emuzeum   |   Sekce: Novinky v katalogu

Interpreting Anniversaries and Milestones at Museums and Historic Sites.

Kniha Interpreting Anniversaries and Milestones at Museums and Historic Sites je neocenitelný zdroj pro široké spektrum kulturních a neziskových organizací, které plánují uspořádat výroční nebo vzpomínkovou slavnost historické události. Publikace se může stát významnou příručkou pro pracovníky institucí, jako jsou muzea, města, knihovny, vysoké školy, umělecké organizace, vědecká centra apod.

Museums and their Visitors

Podle autora knihy se muzea nachází v kritickém okamžiku své historie. V zájmu zajištění přežití, musí muzea a galerie prokázat svůj sociální význam a využití. To znamená rozvíjet své veřejné služby na základě znalostí o potřebách svých návštěvníků.

Exhibition Design: An Introduction

Kniha nabízí důkladnou průpravu při tvorbě výstav. Obsahuje důležité rady a informace, které by měl znát každý výstavní designér.

Autor: emuzeum   |   Sekce: Novinky v katalogu

The Multisensory Museum: Cross-Disciplinary Perspectives on Touch, Sound, Smell, Memory, and Space

Kniha určená všem, kteří se zajímají o učení, proces tvorby a potenciál muzeí. Přispěvatelé jsou z řad psychologů, neurologů až po zkušené muzejní pedagogy.

500 Social Media Marketing Tips

Kniha 500 Social Media Marketing Tips je průvodcem po sociálních mediích, které lze využít pro podnikání. Na 200 stránkách se dozvíte tipy a triky, jak prosadit své podnikání na úspěšných sociálních sítích jakými jsou: Facebook, Twitter, Pinterest, Google+, YouTube a další!

Autor: emuzeum   |   Sekce: Novinky v katalogu

Výchozí velikost písma Zvětšení písma o jeden stupeň Zvětšení písma o dva stupeně

Tvorba www stránek: www.netservis.cz Zpět na úvodní stránku Vytisknout tuto stránku Centrum pro prezentaci kulturního dědictví © 2007, všechna práva vyhrazena